placená inzerce
Déte nám vědět...

SMRŽÊCKÁ ŠLAPKA: Nekeři ‚šlapkaři‘ možná zakufrovalê eště před startem!

placená inzerce
šlapka1

Září 3, 2017 9:03 / Furtovnik

Ze Smržêc, s pozdravem aji fotkama od Zdenka Balcařikovyho – Smržêcká šlapka si vêšlápla počasi – nepočasi. Ale slota nebêla tym jedinym, co letošni ročnik komplikovalo. Ale aji tak fšecko klaplo.

Velkó komplikačkó totiž bêlo možná pro nekery se do Smržêc vubec dostat. Dědina, obkličená zákazama vjezdô kvulêvá opravám sêlnice, bêla pro neznaly praktickê nedobytná. A jak nám řikal šéf Klubô českéch turistu ve Smržêcách, projevilo se to aji na trasách, protože zašpôntovany nésó dlóhodobě jenom Smržêce, ale aji v ruznéch usekách aji šêroky daleky okoli. A tož to je pak těžky.

To, že se o dopravnich omezenich nezmiňôjemê jenom, abê řeč nestála, dokazôje aji fakt, že elitni trasa na Praděd a zpátky, kerá běžně měři nejakéch 176 kilásku, se protahla na 190, což je ôž pěkné kôs  cestê. To zároveň znamenalo, že se v žádny připadě nemuhlo jet na traťové rekord ve srovnáni s předchozima ročnikama. Ale to nevadilo, svuj čêsté hattrick dotahl Michal Kozák ze Zlina, keré bêl  v této disciplině nérychléši potřeti za sebó.

Ale vic o tym fšeckym vi Zdenek Balcařiku, keryho smê požádalê o maly shrnôti. To nám takê v sobotô večir aji s fotkama poslal. Na tê se mužete mrknót TOŤ, a eště TOŤ přêdávámê pár foteček od nás, ale šêklê smê se na place zrovna v době, gdê se to teprve začinalo sjiždět.

Zdravim ze Smržêc
a posilám pár fotek z té našé „šlapkê“. Na jedné z nich só taky počtê cyglistu na jednotlêvéch trasách a časê tech, co jelê nédelši trasô až na Praděd a zpátky. Je tam taky néstarši učastnik pan Karel Ošťádal, kterymô bode ôž za tédeň 91 let a přesto si v pohodě objel trasô 38 kilometru. Jak mosi bêt ta cyglistika zdravá. Némladšim učastnikem se stal letos sedmiměsični Matias Kristel z Mostkovic, které se svezl ve vozéčkô za kolem 40 kilometru terénem. Do cila dorazêl nadmirô spokojené a co teprv kdêž od nás dostal teho plyšovyho kašpárka!  Na nédelši trase na Praděd se zas měřêl čas a nérychléši bêl ôž potřeti za sebó Michal Kozák ze Zlina, keré to sjel ve skvělym čase 6:14 hodinê. Naša „šlapka“ měla letos velkó klikô. Včerá pršelo, zétra bôde pršet a dnes nespadla ani kapka. V tak nejistym počasi je 636 učastniku určitě uspěchem. Nezbévá, než se těšêt na přišti jubilejni ročnik, kdê bode té našé holce 20 let.
Za všeckê pořadatele
Zdenek Balcařiku

Facebook0
  • šlapka1

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy