Neznalost jazyka neomlouvá
Předejděte nepříjemným zkušenostem a zkuste z noční můry udělat Váš nový koníček. Začnete navštěvovat jazykový kurz nebo třeba pomaturitní studium jazyků.
Jazyky. Pro někoho noční můra, pro někoho koníček a pro dalšího celoživotní náplň. Ať už patříte do skupiny, která má z kontaktu s cizím jazykem hrůzu nebo mezi zcestovalé jedince, jejichž většina kamarádů jsou cizojazyčného původu, jedna věc je jistá. V dnešní multikulturní době přijdete dříve či později do styku s cizím jazykem, ať už chcete nebo nechcete.
Cestování, internet, cizojazyčné nápisy, turismus nebo třeba cizojazyčný návod k použití. Znalost alespoň základů cizího jazyka či jazyků má bezesporu velmi důležité místo v životě každého jedince. To se projevuje zejména po zlomovém roce 1989. Najednou se stalo, že naše cesty jsou svobodné, a to i do jiných zemí, než těch, které byly předcházejícím režimem povoleny.
Otevření světa
A tak se nám otevřel svět. Itálie, Rakousko, Francie, Anglie nebo třeba Španělsko. V této chvíli (a taky ve chvíli vstupu České republiky do EU) se zvýšila potřeba znalosti cizích jazyků a zvýšení poptávky po jazykových kurzech. Kurzy němčiny, francouzštiny nebo třeba italštiny. Otevření dveří do světa znamená taky otevření mnohým novým příležitostem a zkušenostem, které můžeme čerpat v zahraničí, ale díky otevření zahraničního trhu taky stále více v tuzemsku.
Už dávno tedy neplatí, že jestliže se nechystáte vyrazit do světa, nepotřebujete ovládat cizí jazyk. Žijeme v době, která je dynamická a náročná na požadavky, a znalost angličtiny je např. při ucházení se o zaměstnání nezřídka nutným předpokladem. Zkrátka: s počtem jazyků rapidně roste počet příležitostí, a to nejen za hranicemi naší republiky. Toho jsou si návštěvníci jazykových kurzů i studenti navštěvující pomaturitní studium angličtiny či němčiny dobře vědomi.
Jak poznám, kolik toho umím
A jak poznáte, na jaké úrovni jazykových dovedností se u daného jazyka nacházíte? Například Jazyková škola Brno PELICAN nabízí na svých stránkách možnost ověřit své dosavadní znalosti pomocí rozřazovacího testu, na základě, kterého zjistíte, jakou úroveň podle Evropského referenčního rámce pro jazyky skutečně ovládáte.
Jazykové vzdělání a komunikace
Jazykové kurzy připravují studenty na aktivní život v současné multikulturní společnosti. Díky studiu jazyků jsme schopni se dorozumívat, když se dostaneme to cizojazyčné situace v osobním i pracovním životě, a to nejen v mluveném, ale i v psaném projevu.
Spolu s jazykovými znalostmi si pak každý student osvojuje i další dovednosti, zejména pak pronikají k informacím o světě a dané zemi, jejíž jazyk studují. Cizí jazyk nepotřebujeme jen kvůli cestování. Máme taky velkou výhodu v tom, že všechny informace můžeme vyhledávat v originále a sledovat, jak se určitá informace zpracovává v zahraničí a posléze u nás.
Kde se jazyk naučím?
Převážné většině lidí vydrží předsevzetí učit se novému jazyku první týden v lednu. Je v lidské nátuře, že pokud něco chceme, chceme to hned – a jestliže nevidíme progres v krátké době, máme tendence věci vzdávat. Někdo tomu říká lenost, někdo selhání, v Jazykové škole PELICAN tomu však říkáme ztráta motivace.
Ztrátě motivace lze však velmi snadno předejít. U PELICANa šijeme jazykové kurzy účastníkům přímo na míru. Zkušenosti s výukou sbíráme už od roku 2002 a spolupracujeme s lektory, kteří učí podle moderních metod výuky. Je pro nás na prvním místě, aby každý student splnil cíl kurzu a posunul své jazykové dovednosti na vyšší úroveň.